• Informacja dotycząca zdjęć do legitymacji!

• Uczeń SP w Kijach,  na pisemny wniosek rodzica/prawnego opiekuna, może otrzymać mLegitymację szkolną,  mLegitymacja szkolna jest ważna na okres ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej.

Do udostępnienia mLegitymacji niezbędne jest aktualne zdjęcie zgodne   z obowiązującymi wymogami.  Zdjęcie cyfrowe należy przesłać  na adres   zpokije.legitymacje@gmail.com    (zdjęcie w postaci cyfrowej o rozdzielczości 354 × 496 lub jej wielokrotności w formacie JPG lub JPEG nie większe niż 5 MB, nazwa pliku  to imię i nazwisko ucznia.

• mLegitymacja jest częścią aplikacji opracowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Aplikacja ta pozwoli pobrać mLegitymację na telefon na podstawie danych autoryzacyjnych wydanych przez szkołę uczniowi, któremu wcześniej wydano legitymację papierową.
          • W celu skorzystania z usługi mLegitymacja należy pobrać aplikację mobilną mObywatel Do uruchomienia aplikacji konieczne jest urządzenie z systemem Android minimum 6.0. lub iSO  minimum 10.3 .

Dane, potrzebne do wygenerowania mLegitymacji, będą wprowadzone do systemu za pomocą specjalnego interfejsu internetowego przez uprawnionego do tego pracownika.

• Aby aktywować usługę mLegitymacja, należy:

1)      Uruchomić Aplikację mObywatel i zalogować się do niej;

2)      Wybrać opcję „dodaj mLegitymację”;

3)      Zapoznać się z informacją o procesie aktywacji mLegitymacji;

4)      Zapoznać się z regulaminem i zaakceptować go;

5)      Zapoznać się z klauzulą informacyjną przetwarzania danych;

6)      Wyrazić zgodę dla systemu Android na używanie zasobów systemowych (jeśli taka  zgoda nie została jeszcze udzielona)

7)      Wprowadzić (zeskanować) kod QR otrzymany w szkole;

8)      Wprowadzić kod aktywacyjny otrzymany w szkole;

9)      Zatwierdzić komunikat i wczytać dane legitymacji do Aplikacji mObywatel.

• Informujemy, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej.

Bezpłatny Generator Zdjęć umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.

Poniżej znajduje się odnośnik do Generatora Zdjęć oraz załączniki z instrukcją korzystania z Generatora:

Bezpłatny Generator Zdjęć do Legitymacji

eduresized_mlegitymacja_photoaid.jpg