• Laboratoria Przyszłości to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach tego Programu nasza szkoła została doposażona w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Wśród nowoczesnego wyposażenia znalazł się sprzęt do pracowni audio-video, dzięki któremu uczniowie pasjonujący się fotografią, mogą stworzyć profesjonalne warunki do wykonywania zdjęć oraz do realizacji różnego rodzaju nagrań. W ramach zestawu, który otrzymała nasza szkoła jest nie tylko sprzęt do obróbki multimediów, ale także szereg niezbędnych akcesoriów do oświetlenia i nagłośnienia.

Program Laboratorium Przyszłości stwarza uczniom możliwość poszerzenia swoich umiejętności. Uczniowie mogą rozwijać pasję, którą jest fotografia. Zajęcie to pozwala na odkrywanie świata oraz na kreatywne podejście do życia.

W ramach programu do realizacji zadań bardzo chętnie przystąpiło 2 uczniów tj. Jakub z kl. VIII ,,b" i Szymon z kl. VIII ,,c", którzy pod kierunkiem pedagoga szkolnego p. Justyny Taźbierskiej wykorzystują urządzenia znajdujące się w zestawie do rejestracji ważnych wydarzeń odbywających się w naszej szkole.