• ,,Księga życzeń" - program profilaktyczny

• 10 maja 2024 r. uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Kijach uczestniczyli w programie profilaktycznym pt. ,,Księga życzeń" składającym się z formy teatralnej oraz pogadanki. Celem programu była profilaktyka zdrowia psychicznego, kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, sprawiedliwa ocena siebie i innych, szacunek dla norm, ludzi i zasad, jak również pomoc słabszym.

Podczas spotkania aktorzy Teatru Magiczna Scena przedstawili także podstawowe zasady dbałości o zdrowie własne i innych wskazując na zdrowe odżywianie.

• W przededniu majowych uroczystości!

• 30 kwietnia od rana w naszej szkole panował odświętny i radosny nastrój, który dopełnił piękny apel poświęcony 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna na czele z Dyrekcją szkoły. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, okoliczności świąt majowych przybliżyła nam nauczycielka historii p. Wiesława Zając, a następnie grupa teatralna ,,Bez Kurtyny" pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawior zaprezentowała patriotyczny montaż słowno-muzyczny, który zobrazował niełatwą drogę ku konstytucji. Nastrój świąteczny został dopełniony przez naszych harcerzy. To oni właśnie na dzisiejszy poranek przygotowali biało-czerwoną ogromnych rozmiarów. Ponadto, przecudna dekoracja autorstwa p. Ewy Kobos ożywiła i dodała ciepła temu wydarzeniu.

Na zakończenie Dyrektor szkoły Pan Mariusz Kudasiewicz podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie dzisiejszego apelu i zachęcił do dalszego świętowania na kolejne dni majowe.

Zdjęcia wykonała szkolna pracownia fotograficzna w składzie: Maciej Majcher kl. VII ,,b".