











24 października br. uczniowie klas I-IV naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami na czele z Dyrektorem szkoły zebrali się w sali rekreacyjnej, aby uczestniczyć w pięknym apelu poświęconym Ojcu Św. Janowi Pawłowi II przygotowanym przez dzieci z klasy II pod kierunkiem p. Wiesławy Zając.
Uroczystość składała się z dwóch części. Podczas pierwszej zebrani mogli wysłuchać wierszy i piosenek o tematyce religijnej, natomiast w drugiej - chętni uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy nt. Papieża, gdzie należało się wykazać umiejętnościami i dużą wiedzą układając z fiszek wyrazy związane z osobą Jana Pawła II.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
23 października 2023 r. uczniowie kl. I-III naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym ,,Dziki zachód" wystwionym przez ,,Teatr Kurtyna".
Celem spotkania było kształtowanie postaw społecznych - wytrwałość w dążeniu do celu, mądrość w podejmowaniu decyzji, asertywność.
opracowanie tekstowe i elektroniczne: Justyna Taźbierska
W dniu 18 października 2023 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia klasy l. Dzieci zaprezentowały wszystkim zgromadzonym występ artystyczny, po czym ślubowały, że będą uczyć się pilnie i sumiennie wypełniać obowiązki, a swoim zachowaniem sprawiać innym radość.
Pan Dyrektor Mariusz Kudasiewicz dokonał uroczystego pasowania, a Pani Sekretarz Urzędu Gminy w Kijach Anna Janas wręczyła dzieciom upominek.
Na zakończenie pierwszaki wysłuchały wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów klasy lll oraz otrzymały od starszych kolegów podarunki.
opracowanie tekstowe: Małgorzata Hynek
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
17 października 2023 r. klasy VI-VIII Szkoły Podstawowej w Kijach wzięły udział w programie profilaktyki uzależnień: ,,Biegnij po Więcej", którego autorem jest pan Tomasz Sobania - biegacz, pisarz i podróżnik. Celem spotkania było zainspirowanie uczniów do wyznaczania sobie celów i wytrwałego podążania za marzeniami.
Prelegent podczas swojego wystąpienia opowiedział młodzieży, jak w wieku 17 lat wydał swoją pierwszą książkę ,,Speculo", spełnił swoje marzenia i osiągnął sukces. Dwa lata później wydał ,,Nowy świt", a następnie ,,7 dni i 300 km biegu".
Pan Tomasz, wskazując konkretne przykłady ze swojego życia uświadomił uczniom, że wyznaczając sobie coraz większe cele, w wieku 19 lat przebiegł 300 km Szlakiem św. Jakuba w ciągu 7 dni, rok później pobiegł z Zakopanego do Gdyni w 18 dni, w 2021 r. z Częstochowy do Rzymu, podczas którego zbierał pieniądze w Internecie dla chorej dziewczynki, natomiast w 2022 r. z Gliwic do Barcelony.
Ponadto uzmysłowił odbiorcom programu, że wspaniałą, ciekawszą alternatywą od sięgania po używki, czy spędzania czasu tylko przed komputerem jest realizowanie swoich pasji i zainteresowań.
Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z panem Tomaszem oraz zakupić książki Jego autorstwa z dedykacją.
Powyższe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego p. Justynę Taźbierską we współpracy z Urzędem Gminy w Kijach, który sfinansował program. Serdecznie dziękujemy!
opracowanie tekstowe i elektroniczne: Justyna Taźbierska
Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły obchodzili tegoroczny Dzień Papieski. Grupa teatralna ,,Bez kurtyny" pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawior i Ks. Dominika Majewskiego przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony naszemu Wielkiemu Polakowi, Św. Janowi Pawłowi II. Uroczystą atmosferę apelu dopełniła piękna dekoracja przygotowana przez ks. Dominika oraz wymowna prezentacja multimedialna.
Na zakończenie spotkania ksiądz katecheta przybliżył zebranym postać naszego Papieża, a następnie podziękował uczniom za piękny występ, jak również wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.
opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
15 października w całej Polsce obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski pod hasłem św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia.
W naszej parafii po każdej Mszy Św. harcerze ze Szkoły Podstawowej w Kijach pod opieką dh. Wiesławy Zając, dh.Agaty Kudasiewicz oraz ks. Dominika Majewskiego kwestowali przed kościołem na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz sprzedawali papieskie kremówki, które wczesnym rankiem dotarły do Parafii.
Po Mszy Św. o godz. 10.00 uczniowie grupy teatralnej Bez Kurtyny, przedstawili program artystyczny, przybliżając wszystkim zgromadzonym osobę św. Jana Pawła II
13 października 2023 r. o godz. 10.00 rozpoczęły się uroczystości obchodów 250 rocznicy uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej. Centralnym punktem obchodów było odsłonięcie tablicy upamiętniającej to historyczne wydarzenie.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością nauczyciele – emeryci i pracownicy szkół z Gminy Kije, władze samorządowe reprezentował Pan Wójt, Tomasz Socha, obecny był proboszcz Parafii Kije i były Konsul Generalny RP w Brześciu, Pan Piotr Kozakiewicz.
Zebrani wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Szkoły. Samorząd Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców złożyli pedagogom życzenia.
Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem.
opracowanie tekstowe: Małgorzata Wolny
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
03.10.2023 r. odbyło się przekazanie laptopów dla uczniów klasy IV zgodnie z krajowym programem rządowym.
05.10.2023 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w XII edycji Spotkań z Kinem o Żydowskich Wątkach. Uczniowie oglądali dramat pt. „Śmierć Zygielbojma” w reżyserii Ryszarda Brylskiego. Film nawiązuje do 80. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Szmul Zygielbojm był polsko-żydowskim politykiem i członkiem,,Bundu’’. W proteście przeciwko bezczynnej polityce aliantów oraz na wieść o upadku Powstania w Getcie Warszawskim popełnił samobójstwo. Po pokazie odbyło się spotkanie z aktorką Karoliną Gruszką, która wcieliła się w postać Ewy Zemler. Spotkanie poprowadzi kielecki filmoznawca Jarosław Skulski.
Następnie udali się do OEM ,,Świętokrzyski Sztetl’’. Zwiedzili wystawę czasową pt.,,Niemieckie obozy zagłady’’, przygotowaną przez Referat Edukacji Narodowej w kieleckiej delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej. Wystawa prezentuje najważniejsze informacje na temat niemieckich obozów zagłady Żydów z okresu drugiej wojny światowej: rodzaje obozów, problematykę „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” oraz mechanizm ludobójstwa. Osobne plansze poświęcone zostały sześciu obozom zagłady utworzonych przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich, a także ofiarom oraz osobom odpowiedzialnym za popełnione zbrodnie.
Po wyjściu z Muzeum zapalono znicz pod pomnikiem „ NA PAMIĘĆ ŻYDÓW CHMIELNIKA”.
Organizatorem wyjazdu był nauczyciel historii Bogdan Skrobisz, opiekę na uczniami sprawowała pani Wiesława Zając.
opracowanie tekstowe: Bogdan Skrobisz
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Uczniowie klas IV i V w miniony piątek zwiedzali jedną z największych atrakcji turystycznych regionu świętokrzyskiego – Pałac w Kurozwękach. Podziwiali zamkowe komnaty, w których gościł sam król Stanisław August Poniatowski, wędrowali średniowiecznymi lochami zgłębiając historię czterech potężnych rodów Kurozwęckich, Lanckorońskich, Sołtyków i Popielów ukrytą w murach tego niezwykłego miejsca. Nie mogło obyć się bez spotkania z wizytówką regionu – bizonami, które od 2000 roku zamieszkują otaczające posiadłość łąki. Na koniec pobytu w pałacowym kompleksie sprawdziliśmy naszą zdolność orientacji w terenie i zmierzyliśmy się z zadaniami ukrytymi w labiryncie bukowym. Zabawa była przednia!
Po tak aktywnie spędzonym czasie w pięknych okolicznościach przyrody pora na relaks i regeneracje w kieleckim kinie Helios. Seans filmowy „O psie, który jeździł koleją” okazał się strzałem w dziesiątkę.
To był naprawdę udany dzień, pełen atrakcji i niezapomnianych przeżyć!
opracowanie tekstowe: Aneta Palińska-Kopycka
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Wielką niespodziankę sprawiły chłopcom koleżanki z klasy VI z okazji Ich Święta! Było dużo humoru, zabawy, radości, a to za sprawą świetnie zorganizowanej klasowej imprezki! Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkości i oryginalnych prezentów!
opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Dziewczynki jak co roku zaskoczyły swoich kolegów z klasy organizując im rebusy, gry i zabawy. Nie zabrakło oczywiście mnóstwa słodkości.
Podsumowaniem obchodów Dnia Chłopaka był integracyjny wyjazd z klasą VII a do kina Helios na super film ,,Jojo Rabbit". Było mnóstwo pozytywnych wrażeń!
opracowanie tekstowe: Agata Kudasiewicz
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Dziewczynki z klasy IV postarały się aby tegoroczny Dzień Chłopaka był dla naszych Panów wyjątkowy. Zadbały o pamiątkowe upominki, przygotowały z tej okazji gry i zabawy, które udowodniły, że nasi chłopcy to prawdziwi mistrzowie motoryzacji, a także baczni obserwatorzy, którzy doskonale;) znają upodobania swoich koleżanek z klasy.
Wspólnie spędzony czas dostarczył nam wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
opracowanie tekstowe: Aneta Palińska-Kopycka
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Powered by aSc EduPage