Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kijach informuje, że odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbędzie się w piątek 4 lipca 2025 r. o godz. 12.00.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kijach informuje, że odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbędzie się w piątek 4 lipca 2025 r. o godz. 12.00.
Jak co roku, po miesiącach wspólnej, intensywnej pracy, nadszedł czas pożegnania. Od jutra wszyscy uczniowie udadzą się na zasłużony wypoczynek.
Ten rok szkolny minął niezwykle szybko, jak w kalejdoskopie, przesuwały się przed naszymi oczami różne szkolne uroczystości, konkursy, wycieczki, egzaminy, sprawdziany wiedzy, działania charytatywne i społeczne. Nie zabrakło także sukcesów na szczeblu gminnym, wojewódzkim i krajowym. Osiągnięcia naszej zdolnej Młodzieży stały się nie tylko powodem do dumy, ale także inspiracją dla całej szkolnej społeczności.
Podczas apelu z okazji zakończenia roku szkolnego nie mogło więc zabraknąć słów uznania i gratulacji. Z rąk Pana Dyrektora Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i stypendia naukowe. Prestiżowe Stypendium im. prof. księdza Józefa Kudasiewicza uczniom klasy VIII: Lenie Wleciał, Lenie Koźmińskiej, Agnieszcze Sęk i Bartoszowi Kotarzewskiemu, w imieniu Pana Wójta, wręczyła Sekretarz Gminy Kije Pani Karina Lechowska.
Podczas przemówień pojawiły się także chwile wzruszeń, w niejednym oku zakręciła się łza. A to za sprawą przejścia na emeryturę niezwykle oddanego swojej pracy pedagoga, wspaniałego człowieka, naszej koleżanki Pani Bernardety Czop. Pani Bernardecie życzymy wszystkiego najlepszego, energii do podejmowania nowych wyzwań i pomyślności w życiu osobistym.
Przed nami czas odpoczynku, wytchnienia, ładowania baterii… WAKACJE!!!
Kochani Uczniowie,
niech te wakacje będą dla Was czasem beztroskiej zabawy, niezwykłych przygód, odkrywania świata, pielęgnowania relacji z najbliższymi i zbierania wspomnień.
Korzystajcie z letniego słońca, podróżujcie, rozwijajcie swoje pasje, zbierajcie siły.
Wierzymy, że wrócicie do nas we wrześniu z głowami pełnymi pomysłów, nową energią i zapałem do działania!
Drodzy Rodzice,
składamy wyrazy wdzięczności za wsparcie, miłą współpracę i codzienną troskę o rozwój dzieci.
Życzymy Państwu cudownego lata,
pełnego słońca i niezapomnianych rodzinnych chwil.
Wspaniałych wakacji!!!
opracowanie tekstowe: Aneta Palińska-Kopycka
Ten dzień z pewnością na zawsze zapisze się w pamięci tegorocznych absolwentów, jak również ich wychowawców, Rodziców oraz całej społeczności szkolnej.
To właśnie 26 czerwca br. w hali sportowej naszej szkoły, pięknie udekorowanej pod bacznym okiem Pani Ewy Kobos, zgromadziła się cała społeczność szkolna na czele z Dyrekcją, zaproszonymi gośćmi z Urzędu Gminy Kije i Dyrektorem SIK Kasztelania Panem Sylwestrem Fiukiem, a także Rodzicami naszych ósmoklasistów, aby wspólnie uczestniczyć w przepięknej akademii przygotowanej specjalnie na tę okazję pod kierunkiem Pań: Agaty Kudasiewicz i Agnieszki Machyni.
Na początek szyku zadał wykonany z wielką gracją przez ósmoklasistów, nasz narodowy taniec polonez, po czym zostaliśmy zaproszeni na bardzo ciekawy i interesujący montaż słowno - muzyczny, podczas którego nie zabrakło wokalnych popisów Lenki Wleciał, doborowej poezji, jak również zabawnych scenek rodzajowych.
Uroczyste spotkanie zakończyło się licznymi ciepłymi podziękowaniami od naszych absolwentów, skierowanymi pod adresem Dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Dopełnieniem tych miłych słów wdzięczności były piękne kwiaty i dyplomy.
Następnie Dyrektor szkoły Pan Mariusz Kudasiewicz, Wicewójt Gminy Kije Pani Anna Janas oraz wychowawca Pani Agata Kudasiewicz skierowali do absolwentów wiele miłych, ciepłych słów wdzięczności i uznania, życząc dalszych sukcesów na arenie szkolnej, jak również w życiu osobistym.
Absolwentów pożegnali również młodsi koledzy i koleżanki z koła teatralnego ,,Bez Kurtyny".
Po zakończonej akademii był czas na wspólne biesiadowanie zorganizowane przez rodziców i wychowawców.
Drodzy Absolwenci, jeszcze raz życzymy Wam powodzenia i osiągania sukcesów w wielu dziedzinach życia, bądźcie szczęśliwi i zawsze radośni.
Do zobaczenia!
opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Opiekunki Koła Wolontariatu ,,Dwa serca": Małgorzata Noszczyk - Fiuk i Małgorzata Gawior, 25 czerwca br., złożyły wizytę w Domu Ojca Gwidona w Pacanowie, aby na ręce sióstr zakonnych przekazać słodkie upominkidla podopiecznych od uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, była chwila na rozmowę i wyrażenie ogromnej wdzięczności dla wszystkich darczyńców!
Kończąc rok szkolny 2024/25, opiekunki Koła składają wszystkim Wolontariuszom słowa uznania za aktywną działalność charytatywną, a tegorocznym absolwentom życzą, aby dalej nieśli bezinteresowną pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona nieodzowna.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wszystkim za okazane serce!
opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Kończący się rok szkolny 2024/25, to czas podsumowań, refleksji, a także serdecznych podziękowań. I takie właśnie słowa uznania kierujemy pod adresem naszych harcerzy, grupy teatralnej ,,Bez Kurtyny" i uczniów działających w kole wolontariatu ,,Dwa serca ".
Uznaliśmy, że najlepszą formą okazania wdzięczności za ich zaangażowanie i aktywność, będzie wspólny wyjazd.
24 czerwca br. 21 uczniów z klas V- VIII wraz z opiekunami : Małgorzatą Gawior Wiesławą Zając i Agatą Kudasiewicz, odbyli wspaniałą podróż do dawnej stolicy Polski.
Na początek - wizyta w kameralnym Teatrze Współczesnym przy Starowiślnej 21. Spektakl ,,Szatan z siódmej klasy" dostarczył naszym uczniom nieopisanych wrażeń. Jest on inspirowany powieścią Kornela Makuszyńskiego i opowiada o przygodach Adasia Cisowskiego, który zaimponował wszystkim widzom optymizmem, pogodą ducha i ogromnym poczuciem humoru.
Następnie uliczkami miasta wyruszyliśmy w stronę Wawelu, a stamtąd udaliśmy się na przystań, aby odbyć wyjątkowy godzinny rejs statkiem po Wiśle, podczas którego mogliśmy odkryć magiczny Kraków z zupełnie nowej perspektywy i delektować się pięknymi widokami.
Ale to nie koniec! Oczywiście w trakcie trwania wycieczki nie mogło zabraknąć konsumpcji w ulubionej restauracji, a także czasu na zakup pamiątek. Reasumując, było fantastycznie.
Jeszcze raz wszystkim uczniom i każdemu z osobna, bardzo dziękujemy za aktywną działalność na rzecz naszej szkoły, życzymy udanych, cudownych i słonecznych wakacji!
Serdeczne podziękowania dla Pani Moniki Karbowniczek - Kierownik Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych za dofinansowanie wyjazdu edukacyjno-profilaktycznego.
Fotorelacja: Pani Agata Kudasiewicz
Opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
Tegoroczni Absolwenci naszej Szkoły zapisali się w jej historii pięknymi osiągnięciami. I chociaż Wszechświat im z pewnością sprzyjał, to sukcesy i laury zwycięstwa zdobyli dzięki swoim pragnieniom, marzeniom, a nade wszystko wytrwałości i pracowitości.
Lena Koźmińska, Lena Wleciał i Bartosz Kotarzewski to tegoroczni finaliści VIII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Świętokrzyskiego w roku szkolnym 20024/2025. Uczniowie przygotowywali się do Konkursu pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego p. Małgorzaty Wolny.
Drodzy Finaliści, niech ten cytat zachęca Was do realizacji kolejnych marzeń, dążeń, z wiarą w moc własnych pragnień i wsparcia Wszechświata.
W dniu 23 czerwca 2025 r. grupa harcerzy 30. Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki wraz z przyjaciółmi, pod opieką pani Wiesławy Zając i pani Pauliny Janusek, wzięła udział w ciekawym wydarzeniu. Była to zorganizowana przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach ,,Noc świętojańska". Przedsięwzięcie miało na celu przybliżenie uczestnikom starosłowiańskich tradycji świętowania przesilenia letniego zwanego też ,,Nocą Kupały". W programie było wicie wianków, tradycyjne wróżby przy muzyce oraz szukanie ,,mitycznego" kwiatu paproci. Przeprowadzone zostały konkursy: na najładniejszy strój świętojański oraz najpiękniejszy wianek. Uczestnicy wraz z opiekunami upletli wiele okazałych wianków z zebranych na miejscu ziół i kwiatów. Z wszystkich tych misternych i starannych konstrukcji, komisja konkursowa jednogłośnie uznała za najpiękniejszy wianek ten, który przygotowały uczennice klasy III Szkoły Podstawowej w Kijach: Lidia Zając, Natalia Ziółkowska, Oliwia Czekaj. Dziewczynki zajęły I miejsce!
Wszystkie powstałe wianki, zgodnie z tradycją, zostały uroczyście puszczone na wody płynącej w pobliżu starym korytem rzeki Nidy. Imprezę zamykał poczęstunek przy ognisku. Dało się odczuć, że przyszło już lato, a wraz z nim długo wyczekiwane wakacje!
opracowanie tekstowe: Paulina Janusek
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Uczniowie klas V i VI postanowili wspólnie pożegnać kończący się rok szkolny i przywitać zbliżające się wielkimi krokami wakacje…
Rozpoczęliśmy od warsztatów w pizzerii „Głodna Małpa Pizza & Chill", gdzie za sprawą opowieści Pana Kacpra przenieśliśmy się do słonecznej Italii, nauczyliśmy się wyrabiać i formować prawdziwą pizzę „Napoli” i zgłębialiśmy tajniki włoskiej kuchni. Niczym profesjonalni „pizzaiuoli” przygotowaliśmy prawdziwą ucztę dla podniebienia, i wspólnie delektowaliśmy się jedynym w swoim rodzaju, pełnym aromatu, smaku i tradycji włoskim specjałem.
Pełni nowej energii postanowiliśmy wykorzystać piękną letnią pogodę i udaliśmy się na spacer po Kielcach. Następnie czekał na nas seans filmowy „Jak wytresować smoka”, w kinie Helios, który okazał się wciągającą i poruszającą historią o przyjaźni wbrew uprzedzeniom i stereotypom.
Za nami kolejny wspólny rok pełen przygód i niezapomnianych wrażeń, a przed nami wakacje i … mnóstwo planów na nowy rok szkolny.
W dniu 18.06.2025 r. odbyła się I debata oxfordzka w Szkole Podstawowej w Kijach. W XVIII w. angielska debata oxfordzka, wzorująca się na obradach Izby Gmin, miała na celu stworzenie miejsca do swobodnej dyskusji politycznej. Zainicjowana przez Zbigniewa Pełczyńskiego polska wersja debaty oxfordzkiej ma wersję bardziej sformalizowaną na model debaty szkolnej i akademickiej. Tematem debaty była teza: „Książka jest już przeżytkiem”. Uczniowie klasy VIII ,,b" podzielili się na dwie drużyny propozycji: Lena Koźmińska, Agnieszka Sęk, Julia Salwa i opozycji: Bartosz Kotarzewski i Kacper Chrobot. W funkcję Marszałka prowadzącego obrady wcieliła się Zuzia Wójcik. Po losowaniu stron mowami mówców rozpoczęła się debata. Wszyscy członkowie obu drużyn wykazali się perfekcyjnym przygotowaniem, przestrzegali obowiązujących zasad. W debacie panowała wysoka kultura języka i zachowania.
Pierwszą debatę oksfordzką w naszej Szkole zorganizowała klasa VIII ,,b” i nauczycielka j. polskiego M. Wolny.
Gratulacje dla zwycięskiej drużyny opozycji.
Lena Koźmińska
15 czerwca 2025r. o godzinie 12.00 (niedziela) w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym ,,Świętokrzyski Sztetl" odbył się Konkurs Recytatorski, którego celem było przede wszystkim upowszechnianie twórczości Antoniego Słonimskiego - polskiego poety pochodzenia żydowskiego.
W Komisji zasiedli doświadczeni nauczyciele akademiccy i szkoły średniej. Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 osób. Naszą szkołę reprezentowały: Lena Wleciał i Maja Wrzoskiewicz z klasy VIII oraz Ilona Wrzoskiewicz - uczennica klasy VII. Spośród wszystkich uczestników nasze deklamatorki wyróżniały się przede wszystkim profesjonalnym przygotowaniem i niepowtarzalnym talentem krasomówczym, ale również oczarowującym wyrazem artystycznym, co zostało zauważone i docenione przez Szanowne Jury.
Bezkonkurencyjna okazała się Lena Wleciał przygotowana pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wolny. To ona właśnie zdobyła najwyższy Laur - Nagrodę Główną. Przepięknie, charyzmatycznie i aktorsko, na tle cudownie dobranego utworu muzycznego, wygłosiła z wielkim przejęciem i emocjonalnością wymowny utwór poetycki - ,,Elegię miasteczek żydowskich", ukazujący obraz Polski po II wojnie światowej.
Nie mniej interesujący i zachwycający był występ Ilony Wrzoskiewicz pod kierunkiem Pani Małgorzaty Gawior. Ilona zdobyła kolejne ważne Wyróżnienie, wygłaszając wiersz o charakterze autobiograficznym i modlitewnym: ,,Smutno mi, Boże".
Bardzo emocjonująco i stosowanie został zinterpretowany przez Maję Wrzoskiewicz (opiekun: Małgorzata Gawior) - ,,Alarm" - utwór poetycki ukazujący bombardowanie Warszawy we wrześniu 1939 roku. Maja zachwyciła wszystkich zgromadzonych swoją niesamowitą uczuciowością i brzmieniem głosowym. Wszystkie nasze uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, jak również gratulacje od zacnej Komisji, organizatorów konkursu i swoich opiekunek, a także Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, kolegów i koleżanek ze szkoły.
Jeszcze raz gratulujemy z całego serca i życzymy dalszych sukcesów na arenie artystycznej.
opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
Trzynasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Nasi sąsiedzi - Żydzi” została podsumowana podczas gali finałowej 15 czerwca (niedziela) o godz. 15:00 podczas uroczystości ,,Szalom na Wspólnej’’ w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym ,,Świętokrzyski Sztetl" w Chmielniku. Otwarcie uroczystości rozpoczęto piosenką Hawa nagila w wykonaniu uczennicy klasy VIIa Nikoli Fatygi. Po raz drugi uczniowie klas VIII Julia Salwa, Szymon Badura i Kacper Chrobot zajęli drugie miejsce w kategorii film pt. ,,Cena heroizmu". Opowiadamy o bohaterach, którzy narażając własne życie nieśli pomoc ofiarom Holokaustu oraz o Tych, którzy przeżyli piekło na ziemi i żyli z piętnem koncentracyjnych obozów. W najciemniejszych momentach historii, kiedy zło wydawało się dominować, zawsze pojawiali się ludzie, którzy mimo strachu, ryzyka śmierci i przeciwności, decydowali się na heroiczne czyny. Film został nakręcony pod kierunkiem Pani Justyny Taźbierskiej i Pana Bogdana Skrobisza.
opracowanie tekstowe: Bogdan Skrobisz
opracowanie tekstowe: Justyna Taźbierska
W piątek 13 czerwca br. miało miejsce wyjątkowe i niecodzienne wydarzenie, które w hali sportowej naszej szkoły zgromadziło całą społeczność szkolną na czele z Dyrekcją szkoły, jak również zacnych gości w osobach: Wicewójt Gminy Kije Pani Anna Janas, Dyrektor SIK Kasztelania Pan Sylwester Fiuk, były konsul i polski dyplomata Pan Piotr Kozakiewicz, Płk Sławomir Zacharz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kijach Pani Karolina Klimek, jak również przedstawiciele Rady Rodziców SP Kije.
Program uroczystości wyjątkowo obrazowy i bogaty w treści patriotyczne, został zaingurowany odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Dyrektor ZPO w Kijach Pan Mariusz Kudasiewicz, który w krótkim przemówieniu nawiązał do okoliczności spotkania i serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć pięknego narodowego tańca - poloneza w wykonaniu najstarszych uczniów naszej szkoły - klasy VIII, przygotowanych przez Panią Agnieszkę Machynię. W dalszej części historyk i regionalista Pan Bogdan Skrobisz wprowadził Zebranych w tematykę związaną z Tysiącleciem Państwa Polskiego, natomiast krótki film przygotowany przez ucznia klasy VIII - Bartka Góździa zobrazował te wydarzenia historyczne.
Program artystyczny na tle przepięknej scenografii autorstwa Pani Ewy Kobos rozpoczęła wymowna inscenizacja ,,Legendy o początkach państwa polskiego" w wykonaniu uczniów klasy IV pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wolny. Następnie Lena Wleciał, uczennica klasy VIII oczarowała nas przecudną pieśnią patriotyczną ,,Za Mieszka", do której taniec orła i gołębicy opracowany przez Panią Elżbietę Nogacką wykonały: Julia Wrzoskiewicz (kl. VII ,,b") i Amelia Sobczyk (kl. V).
Punkt kulminacyjny oprawy artystycznej: ,,Koronacja Bolesława Chrobrego", odtworzony przez grupę teatralną ,,Bez Kurtyny" pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Gawior zachwycił zebranych swoim profesjonalizmem, ale również taniec dworski uczennic klasy V pod bacznym okiem Pani Elżbiety Nogackiej wzbudził niemały podziw. Podtrzymując podniosły nastrój uroczystości, z wielkim przejęciem wysłuchaliśmy ,,Śpiewów historycznych" Juliana Ursyna Niemcewicza zaprezentowanych przez uczniów klasy VI, których na tę okoliczność przygotowała Pani Małgorzata Wolny. Ogromne wzruszenie wywołała u Zebranych jedna z najstarszych średniowiecznych pieśni religijnych ,,Bogurodzica", której ze względu na rangę, wysłuchaliśmy w pozycji stojącej. Cudownie zaprezentowali się również najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I - III pod przewodnictwem Pań: Wiesławy Zając, Małgorzaty Hynek, Anny Kobus i Bernadety Czop, interpretując utwory patriotyczne. Na zakończenie Szanowni goście i Pan Dyrektor zabrali głos. Dziękując za zaproszenie, pogratulowali uczniom i nauczycielom wspaniałych występów. Konferansjerem ceremonii była Pani Małgorzata Gawior.
Serdeczne podziękowania od organizatorów uroczystości kierujemy pod adresem Dyrektora SIK Kasztelania Pana Sylwestera Fiuka za użyczenie sprzętu nagłaśniającego, Panu Krzysztofowi Hynkowi za sprawną jego obsługę, ks. Dominikowi Majewskiemu za udostępnienie szat liturgicznych, Szkole Podstawowej nr 2 w Pińczowie za udostępnienie zbroi rycerskiej, Pani Anecie Palińskiej- Kopyckiej za piękną fotorelację.
opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska
To już ostatni wspólnie spędzony Dzień Dziecka klas ósmych. Uczniowie wraz z wychowawczyniami i panią pedagog wybrali się do kina Helios w Kielcach na film pt. ,,Lilo i Stich 2". Film ukazuje, jak ważna jest rodzina i wsparcie przyjaciół. Było mnóstwo śmiechu, ale też wzruszeń...
Niesamowite emocje, wspaniała atmosfera, super doping i porywające taneczne popisy…
Za nami kolejna edycja Szkolnego Turnieju Tańca przygotowanego, jak co roku, przez Panią Elżbietę Nogacką. Podczas konkursowych zmagań, niezwykłe choreografie taneczne w kategoriach duety i występy solo zaprezentowało 19 uczniów.
To był niezapomniany festiwal pełen pasji, energii i tanecznej rywalizacji na najwyższym poziomie!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju!
Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Kije Pana Tomasza Sochy i Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach Pana Mariusza Kudasiewicza za nagrodyufundowane dla tancerzy.
10.06.2025 r. w Szkole Filialnej we Włoszczowicach odbył się gminny konkurs matematyczny ,,Cyferka" dla uczniów klas drugich i trzecich. Gminnym Mistrzem Matematyki jest Jakub Siepracki, uczeń klasy III SP w Kijach. Uczeń tej samej szkoły - Paweł Banaś - zajął II miejsce. Z sukcesami wrócili także uczniowie klasy II SP w Kijach, Jakub Cieślik zajął II miejsce, a Igor Krzepkowski - III miejsce.
Gratulujemy.
Ogromny sukces Bartosza Kotarzewskiego - ucznia klasy VIII b SP w Kijach, który zdobył 2 miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekonomicznego organizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni. Tematem przewodnim konkursu była "Edukacja finansowa i cyberbezpieczeństwo", a patronat honorowy objął Narodowy Bank Polski.
W bieżącej edycji konkursu wpłynęły 242 prace, a do ścisłego finału zakwalifikowało się 12 uczniów z całej Polski.
Finał mistrzostw odbył się 7 czerwca w Gdańsku, gdzie uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zostali zaproszeni na trzydniowy pobyt do hotelu Marcure.
W programie znalazły się warsztaty „Digital Self: Kim Jesteś w Sieci?”, wyjazd do Centrum Nauki Experyment⛓️💥 oraz zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem.
W ostatecznym starciu finałowym, po niezwykle zaciętej walce Bartosz zajął drugie miejsce zdobywając nagrodę w wysokości 2000 zł! Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali mnóstwo nagród rzeczowych od sponsorów
Szczególne wyróżnienie, po raz drugi z rzędu, otrzymała Pani Agata Kudasiewicz, nauczyciel matematyki Szkoły Podstawowej w Kijach, która jako jedyna spośród wszystkich nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu otrzymała nagrodę od organizatorów w wysokości 1000 zł. Uczniowie SP w Kijach biorący udział w eliminacjach zostali ocenieni najwyżej spośród uczniów innych szkół. Jest to niezwykłe wyróżnienie, które świadczy o wysokim poziomie uczniów naszej szkoły. Warto wspomnieć, że to już trzeci sukces uczniów w tym konkursie!
Podczas ogłaszania wyników, niezwykle interesujący wykład poświęcony etyce i sztucznej inteligencji wygłosiła przewodnicząca konkursowej Kapituły prof. Elżbieta Ostrowska, która zwróciła uwagę, że wiedza na temat technologii cyfrowej zmienia się już nie na przestrzeni lat, lecz w ciągu kilku, kilkudziesięciu miesięcy.
Pozostali goście finałów pogratulowali uczestnikom wiedzy i determinacji do jej zdobywania. Wśród nich byli prof. dr. hab. Dominik Bierecki ze Spółdzielczego Instytutu Naukowego, prezes Krajowej SKOK Rafał Matusiak, prezes Kasy Stefczyka Joanna Mędrzecka, Piotr Leśniak– ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń, Joanna Świerczyńska z oddziału okręgowego NBP w Gdańsku oraz senator Grzegorz Bierecki.
Patronat nad XIX edycją konkursu objęły: Narodowy Bank Polski i Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Patronat medialny objęły: tygodnik „Sieci”, portal wGospodarce, Telewizja wPolsce24. Partnerzy i sponsorzy Konkursu to: Fundacja im. Franciszka Stefczyka, Saltus Ubezpieczenia, Fundacja Wspierania Ubezpieczeń Wzajemnych i Fundacja Alior Banku.
Gratulacje dla laureata i nauczyciela prowadzącego przekazał Pan Dyrektor Mariusz Kudasiewicz, Pani Wicedyrektor Jolanta Cios, Pan Wójt Tomasz Socha oraz nauczyciele, koleżanki i koledzy.
Cała społeczność szkolna jest dumna z Bartosza!!!
Gratulujemy Bartoszowi, Rodzicom, Nauczycielowi i życzymy wytrwałości w dalszej pracy oraz kolejnych sukcesów!!!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych zajęciach, w ramach rządowego programu „Edukacja z wojskiem” prowadzonych przez żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa ta, realizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej, ma na celu zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie obronności i bezpieczeństwa.
5 czerwca 2025 r. uczniowie z Kij, Gartatowic i Włoszczowic, a także wszystkie przedszkolaki z Gminy przybyły do Kijskiej Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania na zaproszenie Wójta Pana Tomasza Sochy i Dyrektora Kasztelanii, Pana Sylwestra Fiuka by świętować Dzień Dziecka.
Pan Wójt złożył wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta zapraszając do wspólnej zabawy. Ponieważ pogoda dopisała, wszyscy bawili się świetnie. Zadbał o to prowadzący zabawę animator. Dzieci zmierzyły się w zawodach sportowych na szkolnym Orliku, pozjeżdżały z ,,dmuchańcow", uczestniczyły w prezentacji wozu i sprzętu strażackiego poznając trudną pracę strażaków. Najmłodsi jeździli na bajkowej karuzeli. Między poszczególnymi atrakcjami częstowali się słodkim bułeczkami i pieczoną na grillu kiełbaską. Ale największą atrakcją - niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była kąpiel w pianie! Apogeum szczęścia i radości.
Dziękujemy!
W dniu 30.05.2025 r. uczniowie kl. I-II Szkoły Podstawowej w Kijach uczestniczyli w festynie przyrodniczym z okazji „Dnia Bociana” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Podczas festynu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Bocian biały naszym sąsiadem”. Na ponad 200 prac, które napłynęły z całego województwa świętokrzyskiego, zostało nagrodzonych 16, wśród których znaleźli się nasi uczniowie: Hanna Raduszewska (kl.I) i Antoni Wojtasik (kl.II).
Dzięki zdobytym wyróżnieniom przez Hanię i Antka na festyn zostały zaproszone wszystkie dzieci z klas I i II. Nasi wychowankowie uczestniczyli w licznych warsztatach o różnorodnej tematyce. Uczniowie z zaangażowaniem i ciekawością wykonywali wszystkie powierzone zadania. Czas upłynął szybko, w miłej i wesołej atmosferze.
Dziękujemy organizatorom za przekazaną wiedzę, wspaniałą organizację i dobrą zabawę!
28 maja 2025 r. uczniowie klasy VII a wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Urzędu Gminy Kije z okazji Dnia Samorządowca. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i otrzymaliśmy specjalne karty „Bingo urzędowe”, na których znajdowało się osiem zadań do wykonania oraz jedno zadanie specjalne. Zadania polegały na odwiedzaniu różnych pokojów w urzędzie, rozmowach z pracownikami oraz pobieraniu formularzy, zadawaniu pytań i zgłaszaniu różnych spraw. Dzięki temu poznaliśmy, czym zajmują się poszczególne wydziały i jak wygląda codzienna praca urzędników. Najciekawszym momentem było wykonanie sekretnego zadania, czyli odnalezienie sali konferencyjnej, gdzie czekał na nas Wójt Tomasz Socha. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z Wójtem, zadać pytania dotyczące jego pracy oraz funkcjonowania gminy. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a w naszych głowach zostały nowe doświadczenia. Organizatorem spotkania był Pan Bogdan Skrobisz.
opracowanie: Magdalena Kaczmarczyk
Powered by aSc EduPage