• SUKCES ÓSMOKLASISTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KIJACH! GRATULUJEMY!

•   W dniach 23-25 maja 2023 roku 54 uczniów z trzech klas ósmych naszej szkoły przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. Na rezultaty swoich zmagań musieli poczekać do 3 lipca. W tym dniu po godzinie 10.00 absolwenci klas VIII szkół podstawowych poznali swoje indywidualne wyniki za pośrednictwem ZIU – aplikacji przygotowanej na zlecenie resortu edukacji. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

Z języka polskiego nasi uczniowie uzyskali średnio 67,3% punktów możliwych do zdobycia, co umiejscawia szkołę w staninie 5; średni wynik w powiecie pińczowskim to 62%, w województwie świętokrzyskim 65%. Indywidualnie najwyższe wyniki z tego przedmiotu uzyskali: Magdalena Sikora – 100%, Mateusz Siodłak – 100%, Kamil Wodziński – 91%, Klaudia Jabłko – 89%, Julia Szczepańska – 89%, Nikola Bańkowska – 89%.

Z matematyki średni wynik uczniów naszej szkoły to 50% punktów możliwych do uzyskania, co również klasyfikuje szkołę w staninie 5; średni wynik w powiecie pińczowskim to 51%, w województwie świętokrzyskim 53%. Najwyższe wyniki w naszej placówce uzyskali: Kacper Pak – 100%, Szymon Kaczmarczyk – 100%, Mateusz Siodłak – 100%, Klaudia Ciszowska – 92%, Oliwia Żebrowska – 92%, Jakub Banaś – 92%, Natalia Chrobot – 92%, Julia Rakuś - 88 %, Fiuk Julia- 88%.

Język angielski natomiast nasi uczniowie napisali średnio na 68% punktów możliwych do zdobycia, co daje stanin 6; średni wynik w powiecie pińczowskim to 59%, w województwie świętokrzyskim 64%. Indywidualnie najwyższe wyniki z języka obcego uzyskali: Szymon Kaczmarczyk – 100%, Krystian Ciszowski – 100%, Julia Fiuk – 98%, Jakub Miśtal – 98%, Oliwia Żebrowska – 98%, Jakub Banaś – 98%, Mateusz Siodłak – 98%, Julia Rakuś – 96%, Jan Skrzeczyna – 96%, Gabriela Zacharz – 96%, Anna Furdygiel - 93%, Magdalena Sikora - 93%, Kamil Wodziński - 93%, Natalia Kubicka - 91%, Kamil Smutek - 91%, Wiktoria Wrona - 91%, Nowak Aleksander - 91%, Bartosz Magdziarz - 89%,

Średni wynik z trzech części egzaminu daje naszej gminie 1 miejsce wśród gmin powiatu pińczowskiego.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu absolwenci otrzymają 6 lipca 2023 r. Gratulujemy wszystkim uczniom, rodzicom uzyskanych rezultatów, życzymy pomyślnych wyników rekrutacji i sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

Nauczyciele przygotowujący uczniów do egzaminu z języka polskiego to p. Małgorzata Wolny i p. Małgorzata Gawior; z matematyki – p. Agata Kudasiewicz i p. Jolanta Cios; z języka angielskiego – p. Aneta Palińska-Kopycka. Dyrektor ZPO składa nauczycielom gratulacje za sukces wychowanków oraz podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do sprawdzianu, przeprowadzenie próbnych egzaminów i prowadzenie dodatkowych zajęć w formie wolontariatu.

Dyrektor ZPO Kije, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie składają serdeczne podziękowania organowi prowadzącemu, a w szczególności Panu Wójtowi Gminy Kije Tomaszowi Socha za wzorową współpracę dla dobra uczniów, za wspieranie naszych celów dydaktyczno – wychowawczych, za zaangażowanie w poprawę bazy szkoły oraz tworzenie warunków edukacyjnych na wysokim poziomie.