• Olimpijczycy na start

• Tradycyjnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kijach w bieżącym roku szkolnym stawili się na starcie konkursów przedmiotowych. W etapie szkolnym wzięła udział bardzo liczna grupa uczniów, przede wszystkim z klas ósmych. Do drugiego, powiatowego etapu zakwalifikowali się z j. polskiego: Mateusz, z matematyki Mateusz i Szymon, z informatyki: Julia, Mateusz, Jakub, Kacper.

Sukcesem, czyli zakwalifikowaniem się do etapu wojewódzkiego mogą pochwalić się uczniowie: Mateusz i Szymon.

Na szczególne uznanie i wyróżnienie zasługuje uczeń kl. VIII ,,c” Mateusz, który zakwalifikował się do III etapu z matematyki i informatyki, ale brał również udział w konkursie z j. polskiego i niewiele punktów mu zabrakło, żeby również wziąć udział w finale.

Wszystkim uczniom gratulujemy, trzymamy kciuki za powodzenie w III etapie.

Szczególne gratulacje należą się nauczycielom uczącym i przygotowującym do konkursów Paniom: M. Gawior, A. Kudasiewicz, J. Cios i T. Piotrowskiej.

Powodzenia!

• Klasy I-III na musicalu ,,Czerwony Kapturek"

• 16 stycznia 2023 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Kijach uczestniczyli w wycieczce do Kielc, gdzie obejrzeli musical ,,Czerwony Kapturek" w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa.

Dzieci były zachwycone pięknie przedstawioną bajką, wspaniałą grą artystów, scenerią i efektami specjalnymi oraz bardzo chętnie dołączały do wspólnej zabawy.

• „Razem bezpieczniej” - spotkanie z przedstawicielami OSP Kije

• 2 stycznia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijach. Podczas spotkania uczniowie poznali pracę strażaka, zobaczyli umundurowanie i sprzęt ratowniczy. Strażacy demonstrowali zachowanie w sytuacjach zagrożenia, powiadamianie służb ratowniczych oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w przedsięwzięciu.