• Kraków, jakiego nie znamy!

          • 21 października br. 37 uczniów z klasy czwartej i piątej pod czujną opieką pań: Jolanty Cios, Małgorzaty Gawior, Reginy Boksy oraz rodzica, p. Katarzyny Sitarskiej wzięło udział w całodniowej wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Wioski Świata- Parku Edukacji Globalnej. To miejsce, które przeniosło nas w podróż po całym globie. Na powierzchni 3 hektarów zbudowano tu wielkoformatową mapę świata, na której zlokalizowano budowle architektoniczne ukazujące sposób życia charakterystyczny dla mieszkańców konkretnej części kuli ziemskiej. Zobaczyliśmy zabudowania reprezentatywne dla wszystkich kontynentów świata: chatę peruwiańską, papuaski dom na palach, wioskę indiańską, jurtę mongolską, igloo, wioskę afrykańską oraz domek na wodzie. W budowlach podziwialiśmy oryginalne stroje oraz przedmioty codziennego użytku wykorzystywane przez ich mieszkańców. Napotkaliśmy tutaj też inne atrakcje, jak na przykład plującą lamę czy wielbłąda.Wizyta w parku była dla wszystkich świetną zabawą, zwłaszcza udział w zorganizowanych przez oprowadzające warsztatach, ale również pobyt w nim uświadomił zwiedzającym, jak w trudnych warunkach żyją ludzie na świecie.
            Następnie, w towarzystwie pani przewodnik udaliśmy się na Wawel – wielowiekowej siedziby królów. Tutaj podziwialiśmy miedzy innymi Muzeum Katedralne, wieżę z Dzwonem Zygmunta oraz groby królewskie w kryptach. Wiele nieopisanych wrażeń dostarczył naszym podopiecznym legendarny smok wawelski.
            Pobyt w dawnej stolicy zakończył się przemarszem do Rynku Głównego - z pewnością jednego z najpiękniejszych i największych średniowiecznych rynków w Europie. W otoczeniu urokliwych zabytkowych Sukiennic i Wieży Ratuszowej, mogliśmy wysłuchać hejnału dochodzącego z wieży Bazyliki Mariackiej, a przy dumnie stojącym pomniku naszego wieszcza narodowego- Adama Mickiewicza, uwieńczyliśmy nasz pobyt sesją zdjęciową.
            Wiele radości dostarczył dzieciom zakup pamiątek i konsumpcja w krakowskiej restauracji McDonald`s przy ul. Floriańskiej.O godzinie 20.30, uśmiechnięci i z wielkim bagażem pozytywnych doświadczeń dotarliśmy do Kij, skąd wycieczkowicze zostali odebrani przez swoich rodziców. 

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Wycieczka przyrodnicza „Jesień w lesie” uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Kijach

          • W dniu 19.10.2022 r. dzieci z klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrały się do lasu. Przed wyjazdem do Włoszczowic uczniowie przypomnieli regulamin – podstawowe zasady zachowania się w kontakcie z przyrodą, zachowania się w lesie, podczas przejazdu autokarem, przechodzenia przez ruchliwe ulice.

            Klasa I w lesie wykonała 5 zadań, z powodzeniem. Dostrzegli zbliżającą się jesień w świecie leśnej przyrody.

            Klasa II dzielnie obserwowała przyrodę przy pomocy zabranych ze sobą narzędzi: lup i lornetek, natomiast uczniowie kl. III utrwalali warstwową budowę lasu i nazywali rośliny oraz zwierzęta występujące w koronach drzew wysokich, podszycie, runie leśnym i ściółce.

            Wszyscy prowadzili obserwacje nie niszcząc środowiska przyrodniczego.

            Opiekę nad uczniami sprawowały panie: B. Czop, A. Kobus, A. Machynia, M. Hynek.

            Tekst: B. Czop

            Opracowanie elektroniczne: M. Hynek

             

          • Wielki sukces Agnieszki Sęk uczennicy klasy VI

          • Szczególne słowa uznania należą się uczennicy klasy VI Agnieszce Sęk, która w tym roku szkolnym została  finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, zdobywając w nim I miejsce. 14 października br. w  Komendzie Głównej w Warszawie, podczas uroczystej gali, odebrała nagrodę za pracę plastyczną nt.: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Po gali laureaci wraz z opiekunami udali się do Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, gdzie zapoznali się z zadaniami służbowymi realizowanymi przez policjantów pełniących służbę na wodach oraz zobaczyli sprzęt używany podczas takich służb. Następnie udali się autobusem na godzinną wycieczkę po Warszawie.

            Etap szkolny tego konkursu został ogłoszony i przeprowadzony przez p. Ewę Kobos.

            Gratulujemy Agnieszce z całego serca i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Blask Prawdy (Veritatis Splendor) XXII Dzień Papieski -16 października 2022 roku

          • Dzień Papieski został uchwalony 27 lipca 2005 roku przez Sejm Rzeczypospolitej. Jest to polskie święto, obchodzone co roku w niedzielę przed 16 października. Zostało ono ustanowione, aby uczcić osobę Papieża Polaka, Jana Pawła II, jako hołd dla Jego świętości. Data ta ma znaczenie, ponieważ 16 października kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Święto jest obchodzone od 2001 roku.

             W tym roku mija 44. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Harcerze z 30. DH  im. T. Kościuszki wraz ze swoimi druhnami: Wiesławą Zając i Agatą Kudasiewicz kolejny raz udowodnili, jak bardzo bliski ich sercom jest ten Wielki Polak. 

            Na tę okoliczność w dniu 16 października br. pod kościołem w Kijach, po każdej Mszy św., przeprowadzili kwestę, z której zebrane środki finansowe są przeznaczone na stypendiadla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Miłym, a zarazem smacznym akcentem były ,,papieskie” kremówki przywiezione z Wadowic i rozprowadzane przez naszych harcerzy za symboliczną kwotę, a część z niej zostanie również  ofiarowana na powyższy cel.

            Pamięć o naszym św. Janie Pawle II jest dla naszej społeczności szkolnej bardzo ważna, dlatego też w poniedziałek, 17 października br. na drugiej godzinie lekcyjnej, w  pięknie udekorowanej sali rekreacyjnej przez Panią Ewę Kobos, odbył się uroczysty apel przygotowany przez grupę harcerzy  z klasy VI pod kierunkiem Pań: Wiesławy Zając i Agaty Kudasiewicz. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – VI  oraz nauczyciele na czele z Dyrektorem Szkoły Panem Mariuszem Kudasiewiczem.

            Montaż słowno – muzyczny przygotowany z wielką starannością wprowadził uczestników tego uroczystego spotkania w odświętny nastrój, jak również przypomniał pamięć o tym Wielkim Polaku.

            Spotkanie zakończyło się ciekawie opracowanym konkursem wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięli udział wytypowani uczniowie z poszczególnych klas. Wszyscy uczestnicy quizu  otrzymali gromkie brawa, jak również  zostali nagrodzeni przez organizatorów symbolicznymi nagrodami.

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 14 października. Tego dnia obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, w szkole popularnie zwany Dniem Nauczyciela. W przededniu tego święta, 13 października br. na szóstej godzinie lekcyjnej, cała społeczność szkolna na czele z Dyrekcją Szkoły spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez koło teatralne „Bez kurtyny” pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawior we współpracy z p. Elżbietą Nogacką, p. Ewą Kobos i Samorządem Szkolnym.

            Montaż słowno – muzyczny, tańce  oraz scenka rodzajowa: „Godzina wychowawcza” zostały zadedykowane wszystkim pracownikom szkoły za ich wielki trud i odpowiedzialną pracę na rzecz kształtowania młodego pokolenia.

            Ostatnie słowo należało do Pana Dyrektora Mariusza Kudasiewicza. W swoim krótkim przemówieniu, wiele serdecznych i ciepłych słów skierował pod adresem całego grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi, dziękując za wysiłek i wielkie serce okazywane dzieciom każdego dnia.

            Organizatorzy uroczystości kierują podziękowania dla p. Ewy Kobos za przygotowanie przepięknej scenografii, p. Elżbiety Nogackiej – opiekunki koła tanecznego za przygotowanie rytmicznych tańców, wszystkim występującym za uświetnienie tego spotkania, jak również uczniom klasy VIII za obsługę sprzętu nagłaśniającego pod kierunkiem p. Bogdana Skrobisza.

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Spotkanie profilaktyczne - ,,Papieros tradycyjny a nowe formy palenia"

          • 17 października 2022 r. uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Kijach uczestniczyli w prelekcji na temat palenia papierosów tradycyjnych i e-papierosów. Przedstawicielki Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Buska-Zdroju podczas prezentacji przedstawiły uczniom, co wpływa na nasze zdrowie. Podały przyczyny nowotworów złośliwych, wskazując m. in. na palenie papierosów. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jakie substancje zawarte są w dymie tytoniowym, oraz że 70 z nich ma działanie rakotwórcze. Zostali też zapoznani ze skutkami palenia papierosów tradycyjnych.

            W drugiej części wystąpienia pani Ewelina przekazała młodzieży informacje na temat e-papierosów, przede wszystkim co zawierają, jak również konsekwencje ich palenia. Wyjaśniła także co to jest bierne palenie.

            Spotkanie zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego p. Justynę Taźbierską.

            opracowanie tekstowe i elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Zapraszamy w podróż po Europie!

          • Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas VI-VIII wyruszyli w niecodzienną podróż po Europie. Podczas wspólnie spędzonej godziny, mogli podziwiać najpiękniejsze miejsca naszego kontynentu, usłyszeć jego niepowtarzalną muzykę i zobaczyć na żywo, jak wygląda między innymi hiszpańskie flamenco, grecki zorba czy irlandzki jig. Niezwykłe emocje wywołała także wizyta szefów kuchni z Włoch i Francji, którzy uraczyli zebranych tradycyjnymi przysmakami ze swoich krajów – pyszną włoską pizzą, francuską bagietką i serami. Choć wszystko to, co mogliśmy podziwiać podczas naszego spotkania, było tylko magią ekranu i niezwykłą grą aktorską naszych uczniów, to i tak zabawa była przednia, a my przez tę godziną poczuliśmy się jak prawdziwi podróżnicy, którzy z ogromną ciekawością świata przemierzają nasz kontynent.

            Kolejne spotkanie z Europą za rok. Zapraszamy!

            Obchody Europejskiego Dnia Języków w szkole przygotowały panie: A.Palińska, R.Boksa i M. Hynek.

            Tekst: A. Palińska-Kopycka

            Opracowanie elektroniczne: M.Hynek

          • Wojewoda świętokrzyski z wizytą w szkole

          • 4 października br. spotkał się z uczniami klasy VI i VIII- ych Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew
            Koniusz. Spotkanie z cyklu: „O takiej Polsce marzyłam/em” dało możliwość aktywnego udziału młodzieży w dyskusji i wypowiedzenia się o swojej wizji życia w Polsce. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

          • ,,Dzień Głośnego Czytania”

          • 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, a także pokazanie wartości książek dla ogólnego rozwoju intelektualnego każdego człowieka, a zwłaszcza najmłodszego pokolenia.

                    Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Kijach również wzięli udział w obchodach tego dnia. Na zajęcia została zaproszona szkolna bibliotekarka -  pani Agata Matyjas, która zaprezentowała  najnowsze pozycje z księgozbioru biblioteki szkolnej. Pani Agata przeczytała fragmenty utworów pisarki Janiny Porazińskiej, inicjatorki i patronki tej akcji. Zwróciła również  uwagę na szczególne  znaczenie czytania książek dla dzieci.

                 Dzień Głośnego Czytania wpisuje się w akcję „Będę mistrzem czytania” zapoczątkowaną przez wychowawczynię kl. II , Panią Annę Kobus polegającą na głośnym  czytaniu  przez dzieci dowolnych tekstów  rodzicom .

            opracowanie tekstowe: Anna Kobus
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Harcerze na sobotnim koncercie muzycznym

          • Sobotnie popołudnie, a dokładnie 1 października 2022r. liczna grupa harcerzy wraz z druhnami: Wiesławą Zając i Agatą Kudasiewicz, a także Dyrektorem Szkoły Panem Mariuszem Kudasiewiczem, spędzili na wspaniałym koncercie zespołu muzycznego Domanski pt. „Nie pytaj o Polskę” oraz z wielką uwagą wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu Kasztelańskiej Orkiestry Dętej pod batutą Michała Dyni. Było dynamicznie i rockowo, ale też refleksyjnie i lirycznie. Na zakończenie swojego występu, artyści podziękowali wszystkim zebranym za udział i wspólną zabawę, zaś harcerzy nagrodzili płytami zespołu.
            Spotkanie zakończyło się ok. godziny 19.00, ale z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci i mile będziemy je wspominać. 

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektronicznie: Justyna Taźbierska

          • Hej chłopaki- dziś Wasz dzień!

          • Dziewczynki z kl. II  pamiętały  o Dniu Chłopaka  i przygotowały szczególną oprawę tej uroczystości. Były piękne życzenia, wspaniałe prezenty i oczywiście -  wspólna zabawa. Szczególnie chłopcy byli zadowoleni z pamiątkowych kubeczków z imionami, które na pewno sprawią, że ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci. Dużo śmiechu i radości było podczas gry w kalambury, gdzie prym w zgadywaniu, jak na ten dzień przystało, wiedli chłopcy.

             Życzymy wszystkim chłopcom i tym małym, i tym dużym  samych radosnych i szczęśliwych dni.

            opracowanie tekstowe: Anna Kobus
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Uroczystość ślubowania klasy I Szkoły Podstawowej w Kijach

          •      30 września 2022 r. odbył się pokaz wiedzy i umiejętności dzieci z klasy I. Pierwszaki przygotowały się śpiewająco -  wykazały się wiedzą o swojej Ojczyźnie, umiejętnościami muzycznymi, grą na instrumentach perkusyjnych, znajomością zasad poprawnego zachowania się w szkole. Złożyły ślubowanie. Dyrektor szkoły – pan Mariusz Kudasiewicz – pasował ich na pełnoprawnych uczniów i pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów szkoły.

            opracowanie tekstowe: B. Czop
            opracowanie elektroniczne: J. Taźbierska

          • Wystawa „Skarby mórz i oceanów”

          • Niesamowitych i niezapomnianych wrażeń dostarczyła naszym przedszkolakom i uczniom piękna wystawa okazów fauny i flory z rejonu Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Bałtyckiego, która została zaprezentowana przez wspaniałego pasjonata i kolekcjonera pana Stanisława Janturę, 30 września br. w hali sportowej naszej szkoły.

            Pan Stanisław wraz ze swoją córką zachwycili swoich odbiorców piękną prelekcją o podwodnym świecie wzbogaconą egzotyczną kolekcją. Uczniowie mieli możliwość zakupu wybranych skarbów mórz.

            Z pewnością ta niecodzienna lekcja przyrody nie tylko przyczyni się do większego zainteresowania światem podwodnym, ale także na długo zapisze się w pamięci wszystkich dzieci.

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Dzień Chłopaka w naszej szkole!

          • Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
            Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
            i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
            Niechaj problemy Was omijają,
            A wszyscy bardzo Was kochają.
            Bo jak nikt inny na świecie,
            Wy na to zasługujecie!Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:Niech każdy dzień dostarcza Wam radościi uśmiech zawsze Wam w sercach gości.Niechaj problemy Was omijają,A wszyscy bardzo Was kochają.Bo jak nikt inny na świecie,Wy na to zasługujecie!

            Na stałe, w ramy naszego kalendarza szkolnego, wpisał się Dzień Chłopaka, którego obchody przypadają na 30 września. Tego dnia już od rana w całej szkole, wśród młodszych i starszych uczniów, dało się odczuć radosny klimat. Chłopcy dumnie przemierzali korytarze szkolne, zaś dziewczynki odświętnie ubrane , przygotowywały w salach niespodzianki dla swoich kolegów.
            Szczególnie radośnie ten dzień obchodzony był w klasie VI z udziałem wychowawcy, p. Agaty Kudasiewicz. W pięknie udekorowanej sali, odbyły się gry i konkursy specjalnie przygotowane na tę okoliczność, nie zabrakło również tańców, jak również super prezentów i słodkości. Dopełnieniem tego uroczystego dnia był wspólny wyjazd z uczniami klasy VII do kina Helios w Kielcach na film pt. „Orlęta. Grodno`39”.
            Nie mniej atrakcyjnie Dzień Chłopaka był obchodzony w klasie V pod bacznym okiem p. Małgorzaty Gawior. Podczas przerwy dziewczynki przygotowały salę, drobne upominki i słodycze, na tablicy umieściły wymowny napis, a lekcję wychowawczą wypełniło dużo śmiechu i wesołości, ponieważ chłopcy „łamali” sobie głowy nad iście trudnymi zagadkami.
            Z pewnością ten dzień zapisał się w naszej szkole jako wyjątkowy i bardzo atrakcyjny!

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - to hasło pobudziło dzieci i młodzież naszej szkoły do konkretnego działania.

             Grupy, które zdecydowały się uczcić ten dzień prezentacją pięknego czytania przygotowały się wcześniej, a te, które działały spontanicznie, wcale nie wypadły gorzej. Podczas działań szkolnych i zajęć lekcyjnych głośno czytano różne teksty: klasy VIII ,,a” i ,,b” - nastrojowe ballady i romanse  A. Mickiewicza, młodzież VIII ,, c” -  fragmenty „Dywizjonu 303” A. Fiedlera, siódmoklasiści - „Latarnika” H. Sienkiewicza, drugoklasiści zaś różnorodne fragmenty tekstów Janiny Porazińskiej.  Przedszkolaki wysłuchały opowieści o zwierzętach, bajki i opowiadania czytane przez wychowawczynie grup. Wybrały się też na wycieczkę do biblioteki publicznej. Tutaj aktywnie wysłuchały głośnego czytania w wykonaniu pań bibliotekarek. „Sowy” zasłuchały się w opowiadaniu o Martynce na żaglach, „Motylki” poznały przygody wieloryba, a maluszki – „Biedronki” przygody Świnki Peppy.  Podobny pomysł na obchodzenie tego dnia mieli piątoklasiści z wychowawczynią panią  Małgorzatą Gawior, gdzie przezornie dokonały przeglądu księgozbioru oraz wysondowały procedury wypożyczania, za zgodą i z pomocą Dyrektora Piotra Magdziarza.        

            Czytanie, głośne czy ciche, to ważna i poważna sprawa! Rozbudza wyobraźnię, kształtuje postawy i charakter oraz uczy. Doceniamy ten fakt bardzo, czemu daliśmy wyraz kreatywnym dniem głośnego czytania.                                                                                                                                     

            Spisała: A. Matyjas

          • Nasi uczniowie na otwarciu NIDARIUM w Umianowicach!

          • 30 września br. uczniowie szóstej klasy wraz z wychowawcą p. Agatą Kudasiewicz oraz pedagog szkolną p. Justyną Taźbierską reprezentowali naszą szkołę na oficjalnym otwarciu Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach , gdzie zebrali się najważniejsi przedstawiciele władz państwowych, parków krajobrazowych i inni zaproszeni goście. Jedną z głównych atrakcji tego wyjątkowego miejsca jest Nidarium, czyli akwarium, które ma przybliżyć życie w Nidzie – najdłuższej rzece w województwie świętokrzyskim. Mieszkańcy gminy Kije mogą być dumni, ponieważ to jedyny taki zbiornik w regionie i jeden z niewielu w kraju.
            Na zakończenie pobytu w Ośrodku, uczniowie: Lenka i Bartosz udzielili wywiadu do telewizji regionalnej TVP 3 Kielce. 

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska

          • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

          • Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603) zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego w porozumieniu z Radą Pedagogiczna, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim, w roku szkolnym 2022/2023 ustalił następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
            – 31 października 2022r.

            - 22 grudnia
            – 2 maja 2023 r.
            - 23, 24, 25, maj (wtorek, środa, czwartek - egzamin ósmoklasisty )
            - 9 VI (piątek)

            Ustawowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2022/2023:
            14 października 2022 r. – Dzień Edukacji Narodowej – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
            1 listopada 2022 r. – Wszystkich Świętych
            11 listopada 2022 r. – Święto Niepodległości
            23 grudnia 2022r. – 31 grudnia 2022r. – bożonarodzeniowa i noworoczna przerwa świąteczna; wracamy do szkoły 2 stycznia 2023r.
            6 stycznia 2023r. – Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
            – ferie zimowe 30.01.2023 -10.02.2023
            – wiosenna przerwa świąteczna 6.04 - 11.04 2023r.
            1maja 2023 r. – Święto Pracy, dzień wolny
            3 maja 2023 r. – Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
            9.06.2023 r. – Boże Ciało
            23 06.2023r. – zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych, koniec roku szkolnego

          • Z wizytą w Gminnej Bibliotece im. W. Myśliwskiego w Kijach

          • 26 września br. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Gawior, korzystając z uprzejmości kierownika biblioteki, p. Piotra Magdziarza, na godzinie wychowawczej udali się do biblioteki publicznej, gdzie po serdecznym przywitaniu i zajęciu miejsc, mogli dowiedzieć się o pracy biblioteki, jej zbiorach tematycznych oraz o możliwości założenia internetowego konta bibliotecznego.
            Pobyt w tym bardzo ciekawym i magicznym miejscu , za który jeszcze raz bardzo dziękujemy Kierownikowi Biblioteki, zaciekawił wszystkich uczniów i z pewnością zmotywował do kolejnych odwiedzin.

            opracowanie tekstowe: Małgorzata Gawior
            opracowanie elektroniczne: Justyna Taźbierska