Kochani, w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu, ogłaszamy zbiórkę darów w postaci słodyczy, środków do higieny osobistej i artykułów chemicznych dla podopiecznych Domu Dziecka. Zbiórka odbędzie się w dniach od 28.05. do 01.06. br. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich uczniów. Pamiętajcie, dobro wraca!!!! Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
Zaangażuj się w zbiórkę darów dla Domu Dziecka!
Kaja Kudasiewicz - laureatką konkursu plastycznego "Liczymy się dla Polski"
Kaja Kudasiewicz - harcerka 30 DH im. T. Kościuszki w Kijach została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Liczymy się dla Polski” organizowanego przez Chorągiew Kielecką ZHP we współpracy z Urzędem Statystycznym w Kielcach. Celem konkursu było mobilizowanie zuchów i harcerzy do rozwoju świadomości obywatelskiej oraz kształtowanie ich aktywności społecznej w związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności. Zadaniem konkursowiczów było narysowanie kartki promującej akcję "Liczymy się dla Polski" i przekazanie jej bliskiej Im osobie np. babci, dziadkowi, cioci, wujkowi.
Laureatce, wyrazy uznania osobiście przekazał pan Wójt Tomasz Socha, życząc dalszych sukcesów. My również gratulujemy Kai i życzymy powodzenia!
Czuwaj!
Sto lat dla naszych Mam!!!
Od wielu lat uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Matki na uroczyście przygotowanym dla Mam spotkaniu. Jednakże w tym roku, ze względu na panującą epidemię, nie mieli możliwości zaprosić na występy swoje Mamy. Nie zapomnieli o tym święcie i uczcili je w inny sposób. W związku z tym uczniowie klasy III przygotowali dla Mam niespodziankę w postaci samodzielnie wykonanej laurki oraz różnokolorowych kwiatów. Podczas zajęć zaśpiewali również piosenkę "Walczyk dla mamy". Do samodzielnie wykonanych prezentów dołączają poniższe życzenia:
W ten piękny i radosny dzień
pragniemy złożyć Mamom
najserdeczniejsze życzenia:
długich lat w zdrowiu,
szczęścia i wszelkiej pomyślności,
spełnienia najskrytszych pragnień,
samych cudownych chwil w życiu
i nieustającej pociechy z nas.Uczniowie kl.III wraz z wychowawcą i nauczycielami
Laurka dla Mamy
Z okazji Dnia Matki, wszyscy chętni harcerze i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kijach, przygotowali laurki z życzeniami dla swoich ukochanych Mam.
Z pomocą dla bardzo chorej mamy
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel przynoszenia zakrętek! Pilnie były potrzebne dla młodej mamy, pani Małgosi z Nieświnia gm. końskie, która walczy o życie! Na apel odpowiedziało bardzo dużo osób, uczniowie ZPO w Kijach, harcerze oraz mieszkańcy gminy. Zakrętek było tak dużo, że nie zmieściły się do naszego serca. Został z nich usypany stos, który do worków pomogły zapakować panie z obsługi na czele z panią Grażynką. W poniedziałek rano zostały odebrane przez organizatorów zbiórki wraz z kilkoma workami aluminiowych puszek. Od razu na stronie Facebook otrzymaliśmy podziękowanie ,za nasz wkład w akcję, choć zupełnie się tego nie spodziewaliśmy.
Mamy nadzieję, że nasza cegiełka pomoże chociaż w części wspomóc finansowo zbiórkę na rzecz pani Małgosi. Życzymy Jej z całego serca udanej operacji i powrotu do zdrowia!
Jeżeli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć zbiórkę, podajemy link:
https://www.siepomaga.pl/malgosia-pochec
Zakrętki zbieramy cały czas. Prosimy o przynoszenie do Szkoły Podstawowej w Kijach, wrzucanie do serducha, a jeśli ktoś ma w workach, to pozostawienie obok. Dziękujemy!
Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki
W bieżącym roku szkolnym 2020/21, mimo utrudnień związanych z nauką zdalną, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kijach odnieśli sukces w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki. Tegoroczni absolwenci Szkoły: Adam Ciszewski, Wiktor Janowski, Krystian Borek brali udział w II etapie tego konkursu, z trudnymi zadaniami z programowania, arkusza kalkulacyjnego, edytora tekstu, grafiki itp. Poradzili sobie wyśmienicie. Jednak do finału konkursu zakwalifikował się tylko Adam Ciszewski. Uczeń, dzięki swej pracowitości, wytrwałości, został laureatem tegoż konkursu. Wszystkich uczniów do Konkursu, przygotowywała Pani Tamara Piotrowska.
Sukces Adama jest tym większy, że zajął 3 miejsce w województwie świętokrzyskim, rywalizując w III etapie z 50 rówieśnikami.
Uzyskany tytuł laureata otwiera Adamowi drzwi do każdej szkoły ponadpodstawowej w kraju, bez względu na uzyskane wyniki na egzaminie. Do Egzaminów Ósmoklasisty Adam przystąpił bez stresu.
Należy przypomnieć, że w ubiegłym roku sukces w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki odnieśli: laureat Mateusz Foks, finaliści Natalia Lasak, Filip Blicharski.
Informacja o dowozach uczniów w dniach 24-28.05.2021
W dniach 25-27.05.2021 (wtorek, środa, czwartek) - egzamin ósmoklasisty - do szkoły w Kijach dojeżdżają tylko klasy VIII oraz „0” Przedszkole w Kijach.
W dniach 24.05.2021 oraz 28.05.2021 przywóz oraz odwóz uczniów SP Kije oraz Przedszkola w Kijach pozostają bez zmian. Uczniowie SF Gartatowice w dniach 24-28.05.2021 uczęszczają do szkoły na zajęcia, harmonogram uwzględnia dowóz i odwóz do placówki.
Zrób dla innych coś dobrego i zbieraj nakrętki! Recyklingowe akcje społeczne w naszej szkole!!!
Z całą pewnością można stwierdzić, że społeczność szkolna w Kijach, zarówno uczniowie, harcerze, jak i nauczyciele, mają wielkie serca i są gotowi, aby propagować akcje społeczne. Kiedy tylko przed budynkiem pojawiło się ogromne zielone serce, o którym traktuje poprzedni artykuł na naszej stronie internetowej, nikt z naszej placówki nie ma wątpliwości, do czego ono jest przeznaczone. W bardzo krótkim czasie, wręcz błyskawicznie, zostało ono wypełnione zakrętkami przyniesionymi przez naszych podopiecznych i nauczycieli. Można było podpatrywać, z jaką wielką radością dzieci wsypywały systematycznie zbierane nakrętki.
To piękna charytatywna akcja, dzięki której niesiemy pomoc tym najbardziej potrzebującym, przy okazji ucząc się dbałości o środowisko naturalne.
Bądźmy więc pozytywnie nakręceni… i pomagajmy, bo pomagać warto! Kto, jak nie my!
Tekst: M.Gawior
Opracowanie elektroniczne: M.Hynek
Nakręceni na pomaganie
Metalowe serce na plastikowe nakrętki stanęło przed Szkołą Podstawową w Kijach, przy wejściu na plac, w miejscu ogólnodostępnym dla wszystkich uczniów i mieszkańców, którzy będą mogli do niego wrzucać nakrętki.
Uczniowie, harcerze ze Szkoły Podstawowej w Kijach pomaganie mają we krwi, od wielu lat bardzo chętnie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych, niosąc pomoc potrzebującym, m.in. zbierają plastikowe nakrętki na cele dobroczynne, fundacje oraz dla osób potrzebujących.
Pomysł powstania serca już dawno zrodził się w głowie Dyrektora ZPO Kije - Pana Mariusza Kudasiewicza. Materiały zostały zakupione przez szkołę. Realizacja tego szczytnego pomysłu nie byłaby możliwa bez osób, które pomogły w przedsięwzięciu. Podziękowanie za wykonanie konstrukcji serca w ramach wolontariatu składamy zaangażowanym mieszkańcom, rodzicom z ul. Cichej w Kijach. Kolejne podziękowanie kierujemy w stronę Państwa Katarzyny i Jakuba Ziółkowskich (firma Al-Group) za bezpłatne pomalowanie serca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc i wzorową współpracę ze szkołą.
Metalowe serce to wspaniały pomysł, który ma na celu budowanie chęci niesienia pomocy, rozwiiający zaangażowanie i współpracę wśród uczniów. Jest to projekt promujący ekologię, recykling, świadomą segregację odpadów wśród wychowanków naszej szkoły. Plastikowe nakrętki to doskonały materiał na surowiec wtórny i sposób na pomoc charytatywną. Nakrętki będą przeznaczane, zgodnie z wieloletnią tradycją, na pomoc osobom potrzebującym.
Nakrętki może wrzucać każdy z Nas!
ZAPRASZAMY!
Harmonogram dowozów i odwozów od dnia 17.05.2021
Regulamin Gminnego konkursu plastycznego z okazji Dnia Dziecka: ,,Mój Dzień Dziecka''
Informacja o przebiegu zajęć w Zespole Placówek Oświatowych w Kijach od dnia 10 maja 2021 r.
W załączeniu informacja o przebiegu zajęć w ZPO w Kijach od dnia 10 maja 2021 r. oraz o przekazanych uczniom komputerach.
Harcerze w akcji "Posprzątajmy Gminę Kije"
Grupa harcerzy wraz z opiekunami dh. Wiesławą, dh. Agatą i ks. Marcinem wzięli udział w akcji "Posprzątajmy Gminę Kije" organizowanej przez SIK Kasztelania w Kijach. Z wielkim zapałem posprzątano skwer zieleni przy kościele oraz fragment ul. Jędrzejowskiej i ul. Szkolnej. Praca była wyczerpująca, ale pełna satysfakcji, ponieważ zebrano 6 dużych worków śmieci. Wszyscy zmęczeni, ale pełni radości zadeklarowali chęć udziału w kolejnym takim przedsięwzięciu.
Czuwaj!
2
Harcerze uczcili uroczystości majowe
3 maja obchodzimy w Polsce uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do wydarzeń z historii naszej Ojczyzny: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791r., której 230 rocznicę obchodzimy dzisiaj.
Z tej okazji grupa zuchów i harcerzy 30 DH im. Tadeusza Kościuszki w Kijach: Julia Bożejko, Lena Wleciał, Szymon Badura, Bartłomiej Strycharczyk, Kaja Kudasiewicz, Julia Kurek, Sandra Maroszek i Kacper Pak przygotowała oprawę liturgiczną Mszy Św. za Ojczyznę oraz krótki montaż słowny o tematyce religijno - historycznej.
Po Mszy Św. delegacja harcerzy z Dyrektorem ZPO w Kijach p. Mariuszem Kudasiewiczem, Wójtem Gminy Kije p.Tomaszem Sochą oraz Rodzicami harcerzy udała sie do Parku Pamięci, aby złożyć wiązankę biało - czerwonych kwiatów i zapalić znicz pamięci przed tablicami pamiątkowymi Bohaterów naszej Ojczyzny.
9
"NIECH KAŻDY MIŁOŚĆ WŁASNĄ OJCZYŹNIE POŚWIĘCI..." DNI, O KTÓRYCH NALEŻY PAMIĘTAĆ!
Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie! (Adam Mickiewicz – „Dziady” Część III)
Miesiące: kwiecień i maj obfitują w szczególnie ważne, dla nas Polaków, wydarzenia patriotyczne, o których nigdy nie powinniśmy zapomnieć!
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS.
Na ten rok przypadają obchody 11. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej - 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński i jego Małżonka Maria, wysocy rangą urzędnicy państwowi, dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Z powodu pandemii, nie możemy spotkać się na wspólnym uroczystym apelu szkolnym, dlatego obchodzić je będziemy w inny sposób – razem, a jednak osobno. Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe?
1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy. W Polsce święto głównie kojarzone jest z poprzednim ustrojem. W czasach PRL był to bardzo uroczysty dzień, a uczestnictwo w obchodach było niemal obowiązkowe. 1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w 1950 r.
2 Maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.
Wszystkim harcerzom z 30. DH im. T. Kościuszki, zuchom i pozostałym uczniom z naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się do uświetnienia tego święta poprzez wykonanie i odesłanie zdjęć, opiekunki grupy harcerskiej: phm. Wiesława Zając i pwd. Agata Kudasiewicz, składają serdeczne podziękowania.
3 Maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt. W roku 2007 po raz pierwszy święto Konstytucji 3 Maja obchodzono na Litwie.
Zapraszamy do obejrzenia montażu słowno - muzycznego w wykonaniu grupy teatralnej "Bez kurtyny" w obsadzie: z kl. IV: Lena Wleciał, Amelia Pąpa, z kl. V: Kaja Kudasiewicz, Sandra Maroszek, Oskar Sitarski, z kl.VI „a”: Kacper Pak, z kl. VIII "a”: Julia Skorupa, Wiktor Janowski i z kl. VIII ”b”: Amelia Piwowarska i Amelia Powałka przygotowanych pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawior we współpracy z p. Michałem Dynią oraz paniami: Agatą Kudasiewicz i Wiesławą Zając.
Gorące podziękowania kierujemy pod adresem p. Małgorzaty Hynek za opracowanie elektroniczne, zaś uczniowi kl. VIII ”b”, Krystianowi Borkowi za montaż filmiku.Opracowanie: Małgorzata Gawior
230 lat temu została uchwalona Konstytucja 3 Maja
Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną mają inny charakter. Kolejny rok mamy trudności z organizowaniem obchodów ważnego dla Polaków święta narodowego. Zamieszczona krótka informacja przybliży nam wagę tego wydarzenia.
3 maja 1791 r. na Zamku Królewskim w Warszawie Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 maja ustawę zasadniczą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, a drugą po konstytucji Stanów Zjednoczonych spisaną ustawą zasadniczą na świecie. Jedenaście artykułów Konstytucji wprowadzało trójpodział władzy, monarchię dziedziczną, opiekę prawną nad chłopami i mieszczaństwem oraz znosiło liberum veto.
Konstytucja obowiązywała tylko przez rok, jednak mimo rozbiorów pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej (uznawanej przez politologów za bardzo postępowy jak na swoje czasy dokument) przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości i stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa. Była uznawana za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze.
Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Święto Konstytucji 3 Maja obchodzono jako najważniejsze święto państwowe. W czasie II wojny światowej Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane. Po zakończeniu wojny nie było uznawane za ważne przez władze komunistyczne. Zastąpiono je obchodami Święta 1 Maja, a w 1951 r. oficjalnie zniesiono. Dopiero przełom, jakim było powstanie „Solidarności”, sprawił, że 3 maja 1981 r. ponownie przywrócono świętowanie majowej konstytucji, a po zmianie ustroju od 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy ponownie do najważniejszych uroczyście obchodzonych polskich świąt.
Opracował: Bogdan Skrobisz
Szanowni Państwo!
Od wtorku 4 maja 2021 roku wszystkie klasy I-III uczyć się będą stacjonarnie. Przedłużone zostało nauczanie zdalne w klasach IV-VIII. Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Harmonogram dowozu i odwozu pozostaje bez zmian.
Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach:
Czuwaj dla Ziemi!
Harcerze 30. DH im. T. Kościuszki w Kijach, zuchy, instruktorzy drużyny i wszyscy chętni uczniowie ZPO w Kijach z wielkim zapałem przystąpili do akcji "Czuwaj dla Ziemi!" zorganizowanej przez Główną Kwaterę ZHP. W dniach 22.04.- 25.04.2021r. sprzątali swoją okolicę. Do akcji dołączyły się również przedszkolaki, ucząc się od najmłodszych lat ekologicznego postępowania. Druhowie, chcąc zachęcić do pracy jak największą liczbę osób, przygotowali specjalne plakaty, które rozwiesili na tablicach ogłoszeń w swoich miejscowościach. Harcerze również dołączyli do strażaków OSP i pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Umianowicach i razem, zbierając śmieci ratowali naszą Ziemię!
Akcja "Czuwaj dla Ziemi!" cieszyła sie wielkim powodzeniem, czego dowodem jest duża liczba uczestników. Jak co roku od wielu lat zadanie zostało wykonane wzorowo na miarę możliwości Młodych Ekologów.
Cala akcja została udokumentowana zdjęciami.
Czuwaj!
Zasady nauki w klasach I-III od 26.04.2021 r. i harmonogram dowozów
Szanowni Państwo!
Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki, od poniedziałku 26 kwietnia 2021 roku przedłużone zostało nauczanie zdalne w klasach IV-VIII. Klasy I-III uczyć się będą hybrydowo (w systemie mieszanym). Więcej informacji w załącznikach.
Jesteśmy "Eko dla siebie i Ziemi" - obchody Dnia Ziemi 2021
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom Ziemi, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Kijach również pamiętają o corocznym święcie Ziemi, włączając się w działania na rzecz jej ochrony. Robiąc mały "kroczek" ekologiczny, wykonują duży "krok" do przyszłości, aby każde kolejne pokolenie żyło w coraz lepszych warunkach środowiskowych. Pomimo trwającej pandemii, uczniowie klasy III wykonali działania na miarę swoich możliwości, o czym możemy się przekonać oglądając wykonane przez nich plakaty. Wszystkim naszym młodym ekologom dziękujemy za zaangażowanie. Brawo!!!Opracowanie: A.Kobus, M.Hynek
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie